Maatschappij

Pope's motorfiets ging voor een recordbedrag naar de veiling

De veiling van Bonhams vond plaats in Parijs, waar een van de kavels het klassieke Harley Davidson-fietsmodel 'Dyna Super Glide' was, ooit aangeboden aan de huidige paus Franciscus. Het voormalige eigendom van de paus werd gisteren verkocht voor een recordbedrag: 241 500 eurodat is 16 keer hoger dan de initiële kosten van het klassieke model van een bekend bedrijf.

Vorig jaar presenteerden motorrijders Francis met het IJzeren Paard, ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan ​​van de beroemde motorfietsfabrikant Harley Davidson. Papa durfde echter niet het risico te nemen rond te rennen op een ijzeren monster in het Vaticaan, dus tekende hij bescheiden een tank en schonk zijn geschenk aan het goede doel Caritas Roma.

Maar daar werd de motorfiets van het legendarische bedrijf niet gebruikt. De leiders van de organisatie besloten een gift van het hoofd van de katholieke kerk op een veiling in Parijs te storten en de opbrengst van de verkoop naar een goed doel te sturen. Vertegenwoordigers van Caritas Roma verzekeren dat ze zelfs het voorlopige bedrag hebben berekend waarvoor het IJzeren paard gaat. Ze hoopten dat gulle filantropen een motorfiets zouden kopen voor 12-15 duizend euro. De organisatie kon zich echter niet eens voorstellen dat het geschenk van de paus voor recordgeld zou worden verkocht: meer dan 240 duizend euro.

"Dit is een recordbedrag van de verkoop van een post-vintage motorfiets uit de 21ste eeuw," zeiden Bonhams veilinghuisvertegenwoordigers, die de naam van de nieuwe eigenaar wilden weigeren. Het is alleen bekend dat de fiets is gekocht door een onbekende uit Europa.

De veilingorganisatoren hebben dat ook onthuld het oorspronkelijke bod van de partij was 12 duizend euroDe prijs maakte potentiële kopers echter niet bang. Veel bieders vochten voor Harley Davidson "Dyna Super Glide", en de stroom van bellers brak alle records.

Later gaf het hoofd van Bonhams toe dat er zoveel mensen waren die de motorfiets van een paus wilden kopen dat het veilinghuis gewoon niet genoeg telefoonlijnen had, en daarom konden velen niet doorkomen en hun aanbod noemen.

De nieuwe eigenaar van de fiets is echter nog steeds geslaagd. En hij heeft zijn kans niet gemist. De koper stelde een bedrag voor om te 'doden' dat niemand durfde.

Naast de motorfiets die slechts een paar maanden eigendom was van paus Franciscus, werd op dezelfde veiling ook een leren jas verkocht, dat door de royale motorrijders aan de paus werd gegeven als een noodzakelijk accessoire voor de Harley Davidson-stijl.

Papa Francis gesigneerde item bijna geveild 50 duizend eurodie ook naar de Caritas Roma Foundation gaat.

De organisatie heeft al onthuld waar de opbrengst van de verkoop van de motorfiets en jassen naartoe gaat: voor de wederopbouw van de eetkamer en het hostel voor de armen in de hoofdstad van Italië. Deze gebouwen werden enkele decennia geleden geopend en sindsdien zijn ze een echte oase en zelfs een thuis voor daklozen en arme mensen geworden.

"Caritas Roma" verklaart dat het op de veiling ontvangen geld voldoende zal zijn om onderdak en voedsel te bieden aan meer dan 1000 mensen in nood.

Het huidige hoofd van de katholieke kerk heeft herhaaldelijk aangetoond dat hij de voorkeur geeft aan meer bescheiden en goedkopere transportmiddelen. Dus, vorig jaar, weigerde paus Franciscus bijvoorbeeld een luxueuze limousine te gebruiken die voor hem op status was bedoeld. Hij gaf de voorkeur aan een luxe auto ... een bus.

Francis gebruikt nu de Ford Focus.

Later weigerde de paus naar de pauselijke kamers te verhuizen en werd hij de eerste paus die de oude traditie brak. Francis keurde de aanwezigheid van persoonlijke bescherming niet goed. De paus verklaart zijn acties door het feit dat hij streeft naar een zo eenvoudig mogelijk leven en beweert dat hij, hoewel hij nog steeds een eenvoudige Argentijnse kardinaal is, de voorkeur gaf aan reizen met het openbaar vervoer.

Populaire Berichten

Categorie Maatschappij, Volgende Artikel

Paus Franciscus roept de Italiaanse regering op om huizen te vinden voor alle gezinnen
Maatschappij

Paus Franciscus riep de Italiaanse regering op om huizen te vinden voor alle gezinnen. Sprekend tot de congregatie op het centrale plein van het Vaticaan, onder wie er demonstranten waren tegen de Italianen, riep paus Franciscus de Italiaanse autoriteiten op om onderdak te bieden aan allen in nood. De protestantse paus probeerde zijn mening te uiten en vreedzaam doelen te bereiken, zonder geweld te gebruiken.
Lees Verder
Paus Franciscus ontving een nieuw Argentijns paspoort
Maatschappij

Vertegenwoordigers van de Argentijnse autoriteiten kwamen aan in het Vaticaan om vingerafdrukken te nemen van de Pontiff. Sinds 2011 moeten volgens de Argentijnse wet foto's op documenten worden gemaakt met het hoofd onbedekt, maar uitzonderingen worden gemaakt "om religieuze redenen". Foto's van nieuwe documenten hebben het internet al omcirkeld. Achternaam: Bergoglio (Bergoglio), voornaam: Jorge Mario (Bergoglio).
Lees Verder
Duizenden pelgrims trekken naar Rome
Maatschappij

Rome bereidt zich voor op ontvangst van honderdduizenden pelgrims en tientallen buitenlandse delegaties op weg naar het Vaticaan. Aanstaande zondag is er een historische gebeurtenis, de heiligverklaring van twee pausen, Johannes Paulus II en Johannes XXIII. Volgens de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken worden op 27 april 19 staatshoofden, 24 staatshoofden en 800.000 pelgrims verwacht in Rome aan te komen.
Lees Verder
Paus Paulus VI zal worden zalig worden in oktober 2014
Maatschappij

Paus Paulus VI, die de katholieke kerk leidde van 1963 tot 1978, zal worden verheerlijkt op 19 oktober 2014 na de synode van bisschoppen. De voormalige paus Paus Paulus VI zal in oktober dit jaar gerekend worden tot de gezegenden. Het Vaticaan erkende het wonder waarbij de erfgenaam van de Heilige Stoel betrokken was een paar weken na de heiligverklaring van twee pausen tegelijk.
Lees Verder